Asg dla początkujących

7. Rodzaje magazynków do karabinów

  • hi-cap– wbrew pozorom nie oznacza „Cześć, czapeczko”, tylko High Capacity, czyli dużą pojemność. Mieści około 200-500 kulek w zależności od magazynka. Kulki po prostu wsypuje się do środka, a potem podkręca sprężynę kółkiem znajdującym się na dole, tak długo, aż napotka się opór. Na jednym „podkręceniu” można wystrzelić kilkadziesiąt kulek, a potem trzeba znów magazynek „podkręcić”. Można też to zrobić po wystrzeleniu kilku kulek. Albo kilkunastu. Jednak gdy widzisz, że Twoja replika nie wyrzuca kulek, a masz ten rodzaj magazynka, zacznij od podkręcenia go.
  • mid-cap – magazynki o średniej pojemności (50-150 kulek). Ważną różnicą pomiędzy nimi a hi-capem jest to, że aby je załadować, potrzebna jest szybkoładowarka. To dlatego, że tutaj kulki nie są przechowywane w dużej komorze, tylko przytrzymywane od razu przez sprężynę. Oczywiście da się je załadować ręcznie, ale jest to bardzo czasochłonne. Plusem takiego rodzaju magazynków jest brak szeleszczenia kulek jak przy hi-capie i brak konieczności podkręcania magazynka co chwilę.
  • low-cap – magazynki o małej pojemności (30-80 kulek). Od mid-capów różnią się w użyciu tylko pojemnością. Tutaj też trzeba zakupić szybkoładowarkę.
  • real-capy – magazynki o pojemności zgodnej z pojemnością broni, do której są przeznaczone (zazwyczaj 20-30 kulek). Używa się ich tak samo jak low-capów i mid-capów, czyli pamiętaj o szybkoładowarce!
  • box – najrzadziej spotykany, ale również występujący na strzelankach magazynek o bardzo dużej pojemności (nawet 5000 kulek!). Podobnie do hi-capów kulki przechowywane są w dużej komorze, przez co szeleszczą przy przenoszeniu. Jednak w boxach często występują inne sposoby podkręcania, np. nie przez kręcenie kółeczkiem, a przez
  • przycisk. Najczęściej używane są w replikach broni wsparcia.

Wszystko jest omówione na tym filmie:www.youtube.com/watch?v=zfC8q4ZazuY

© 2013-2024 PRV.pl
Strona została stworzona kreatorem stron w serwisie PRV.pl